Najlepsze prezenty na chrzest

Wielki dzień dla każdego nowo narodzonego dziecka oraz jego rodziców to właśnie Chrzest Święty. Prezent, który otrzyma maleństwo, powinien być zakupiony z myślą o przyszłości. Ważne, aby mogło ono w przyszłości spojrzeć na podarunek, myśląc o tym dniu oraz właśnie o Tobie. Co więc jest najlepszą możliwą opcją przeznaczoną na tę okazję?

Medalik i łańcuszek jako pomysł na prezent z okazji Chrztu Świętego 

Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – przeważnie łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych czy też z krzyżem. Upominek tego typu przeważnie będzie wykorzystywany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.

Biblia na prezent z obrazkami dla dzieci 

Przekazana prostymi słowami oraz okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Wskazane jest zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i w wielu przypadkach studiować oraz oglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wtedy najlepszym pomysłem na podarek będzie naturalnie taka forma.

A może modlitewnik?

Książeczka, dzięki jakiej dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę analogiczną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest faktycznie dużo.

Maskotka – patron w formie na prezent 

Innowacyjny pomysł na prezent i utworzenie szczególnej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ukochaną przytulanką i przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można wynaleźć w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (bądź szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę jako pamiątka  

Każda forma artystyczna nada się w tym przypadku. Obraz olejny, rysunek, a nawet bardziej oryginalne propozycje: wyszywanka, rzeźba czy rycina. Wybierz coś spersonalizowanego lub zakup gotową pracę w sklepie albo w pracowni danego artysty. Warto na odwrocie także umieścić dedykację oraz datę tego wydarzenia, co stanie się jeszcze lepszą pamiątką. Powodzenia!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 1

Moim dzieciom nikt nie dał prezentów, ponieważ liczyło się tylko to, że ktoś przyszedł i świętował razem z nami.

2022-04-21
0 0

Arykuły w kategorii Rodzina i dzieci

Wielki dzień dla każdego nowo narodzonego dziecka oraz jego rodziców to właśnie Chrzest Święty. Prezent, który otrzyma maleństwo, powinien być zakupiony z myślą o przyszłości. Ważne, aby mogło ono w przyszłości spojrzeć na podarunek, myśląc o tym dniu oraz właśnie o Tobie. Co więc jest najlepszą możliwą opcją przeznaczoną na tę okazję?Medalik i łańcuszek jako pomysł na prezent z okazji Chrztu Świętego Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – przeważnie łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych czy też z krzyżem. Upominek tego typu przeważnie będzie wykorzystywany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.Biblia na prezent z obrazkami dla dzieci Przekazana prostymi słowami oraz okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmł...