Na co przeznaczyć oszczędności w 2022 roku?

Jeśli posiadasz oszczędności, z pewnością pojawiło się w Twojej głowie pytanie: W co je zainwestować? Nie warto trzymać ich na koncie, ponieważ w przeciągu kilku lat ich wartość mocno spadnie. Istnieją jednak rozwijające się rynki oferujące wiele możliwości zakupów, które gwarantują zyski. Wiele z nich także nie jest zbyt ryzykowne, co jest dla wielu osób bardzo istotne.

Dlaczego inwestycje są ważne?

Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze da się zdobyć wyłącznie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową lub do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których zdolność inwestycyjna nie jest na dużym poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach pieniędzy. Można oczywiście poszukiwać innych możliwości, żeby się przed nią ochronić, lub wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się aktualnie nadzwyczaj modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale także przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami okazjonalnie. Można się na nich naprawdę dużo dorobić i bez problemu się ich.

Ponadto specjaliści prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeśli jesteś absolutnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Jakie nieruchomości zakupić?

Gdy mamy zaoszczędzone nieco większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to robić, ale ja zaprezentuję 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie i okolicy, jakie po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach można zyskać faktycznie interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdecydować się na, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają nasz kredyt.

Surowce – w jakie surowce zainwestować?

Kolejnym sposobem gromadzenia środków na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu uważany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Dobrą możliwością dla wszystkich jest zakup złota. Wymaga małego nakładu pieniężnego, niskiego wkładu czasu oraz ma niskie ryzyko utraty środków. Brzmi jak opcja idealna? Warto wypróbować tę możliwość i zakupić kilka gramów złota, a następnie umieścić je w bezpiecznym miejscu. Możesz także zakupić papierową wersję złota, jednak nie odzwierciedla ona naturalnej ilości wydobycia tego surowca.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Biznes i finanse