Jakimi sposobami leczy rehabilitacja? Komu najbardziej się przyda?

Rehabilitacja wspiera utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Jako główny cel postawiła sobie pomoc pacjentom w całościowym lub częściowym powrocie do zdrowia. Można ją stosować w domu czy też w szpitalu, co uzależnione jest od poziomu zaawansowania choroby i urządzeń, które należałoby zastosować w leczeniu. Pomocna jest osobom po udarach mózgu, po wypadkach czy też różnorodnych urazach. Stosuje się ją również u dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi.

W jakich chorobach pomocne jest leczenie prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to cudowne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

Kiedy warto zastosować leczenie laserem?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one rozmaite działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii można także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej oraz wielu innych!

Na co działa zabieg leczenia zimnem?

Krioterapia, czyli leczenie zimnem jest udowodniona naukowo jako skuteczny zabieg wspierający mnóstwo schorzeń. Mogą z niego skorzystać osoby ze stanami zapalnymi tkanek miękkich, po urazach sportowych, ze stanami depresyjnymi czy po wypadkach. Stosuje się ją miejscowo lub też ogólnie. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować leczenia zimnem na własną rękę, tylko zawsze pod okiem lekarza, który nie będzie widział żadnych przeciwwskazań!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Zdrowie i odżywianie

Rehabilitacja wspiera utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Jako główny cel postawiła sobie pomoc pacjentom w całościowym lub częściowym powrocie do zdrowia. Można ją stosować w domu czy też w szpitalu, co uzależnione jest od poziomu zaawansowania choroby i urządzeń, które należałoby zastosować w leczeniu. Pomocna jest osobom po udarach mózgu, po wypadkach czy też różnorodnych urazach. Stosuje się ją również u dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi.W jakich chorobach pomocne jest leczenie prądem?Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to cudowne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenero...