Poznaj zalety oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki w ostatnim czasie stał się bardzo popularny z uwagi na bardzo dużą ilość cennych dla zdrowia związków. Olej ten jest naturalny i uważa się go za bezpieczne uzupełnienie diety, ale także środek służący do zwalczania już istniejących problemów. Mowa tutaj o dolegliwościach związanych z układem oddechowym, przewodem pokarmowym, czy chorobach nerek oraz wątroby. Sprawdź, czy taki olej może być dobry także dla Ciebie?

Szybka pomoc w zatruciach

W razie zatrucia pokarmowego również może wspomóc olej z czarnuszki. Niemal każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania oraz płynu do podania doustnego. Poza tym olej z czarnuszki ma również działanie wspierające prawidłową pracę wątroby.

Sama roślina kwitnie między czerwcem a wrześniem. Ma charakterystyczne białe bądź też niebieskie kwiaty oraz czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera kolor miodowy, ciemnobrązowy lub też żółtopomarańczowy. Jego smak i zapach jest bardzo intensywny, lekko gorzki oraz korzenny.

Olej z czarnuszki — nie tylko w formie płynnej

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno posiada w składzie nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo, potas, sód, cynk, selen, witaminę E, biotynę oraz beta-karoten. Jest wykorzystywany w celu wzmocnienia wytrzymałości dzieci , a także dorosłych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Na problemy skórne, oparzenia słoneczne, łupież, trądzik lub atopowe zapalenie skóry również wykorzystywany jest olej z czarnuszki. Każda apteka dysponuje również płynem do podania ustnego, jak i kapsułkami.

Produkt ten może okazać się pomocny w łagodzeniu stresu, w wyciszeniu oraz walce z zaburzeniami snu. Metoda przyjmowania i dawkowanie znajduje się w instrukcji dołączonej do opakowania. Olej z czarnuszki muszą ograniczyć kobiety w ciąży oraz dzieci poniżej trzech lat.

Wspomagaj swoje zdrowie także innymi naturalnymi środkami

Czarnuszka oraz pozyskiwany z niej olej to naturalnie tylko przykład. Takich darów natury jest o wiele więcej, a gojnik jest jednym z ciekawszych. Gojnik może być znakomitym wsparciem dla układu odpornościowego, dodając energii, poprawiając witalność, eliminując zmęczenie oraz huśtawki nastroju. Wykorzystywany jest do leczenia grypy i przeziębienia jak również infekcji uszu.

Zawarta w nim dopamina oraz serotonina wykazują właściwości uspokajające nerwy, dzięki czemu jest wykorzystywany jako środek zapobiegający depresji oraz nerwicy. Może poprawiać samopoczucie oraz pracę mózgu. W przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz profilaktyce zaburzeń nerek również można wykorzystać gojnik.

Dlaczego gojnik jest taki cenny?

Ziele gojnika sprawdza się w leczeniu reumatyzmu, nerwicy, demencji starczej, choroby Alzheimera, a także depresji. Działa łagodząco i uspokajająco. Herbatę górską pija się przy problemach związanych z pracą nerek, pęcherza moczowego oraz prostaty. Napar z gojnika działa wzmacniająco i regenerująco po intensywnym wysiłku fizycznym i stanowi pewnego rodzaju zamiennik napojów izotonicznych. Jako naturalny przeciwutleniacz wspomaga profilaktykę antynowotworową.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 1

Wpadłam na ten artykuł przypadkowo i bardzo mnie zachęcił do wypróbowania tego olejku. Będzie test na włosach, na pewno.

2022-04-13
0 0

Arykuły w kategorii Zdrowie i odżywianie

Olej z czarnuszki w ostatnim czasie stał się bardzo popularny z uwagi na bardzo dużą ilość cennych dla zdrowia związków. Olej ten jest naturalny i uważa się go za bezpieczne uzupełnienie diety, ale także środek służący do zwalczania już istniejących problemów. Mowa tutaj o dolegliwościach związanych z układem oddechowym, przewodem pokarmowym, czy chorobach nerek oraz wątroby. Sprawdź, czy taki olej może być dobry także dla Ciebie?Szybka pomoc w zatruciachW razie zatrucia pokarmowego również może wspomóc olej z czarnuszki. Niemal każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania oraz płynu do podania doustnego. Poza tym olej z czarnuszki ma również działanie wspierające prawidłową pracę wątroby.Sama roślina kwitnie między czerwcem a wrześniem. Ma charakterystyczne białe bądź też niebieskie kwiaty oraz czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera kolor miodowy, ciemnobrązowy lub też żółtopomarańczowy. Jego s...