Skuteczne narzędzia ogrodowe, które pomogą w pielęgnacji trawnika!

Kiedy nadchodzi wiosna, to przypomina nam się o pracy, która na nas czeka w ogrodzie. Aby ogród wyglądał świetnie, potrzeba sporo chęci oraz zaangażowania w obowiązki, ponieważ wiele czynności jest musi być powtarzana regularnie. Wiele osób posiada przydomowy trawnik, który należałoby systematycznie pielęgnować. W dzisiejszym wydaniu prezentujemy narzędzia ogrodowe, które pomogą nam utrzymać wspaniały trawnik! Zapraszamy serdecznie.

Istotnym narzędziem w utrzymaniu trawnika w dobrym stanie, jest kosiarka!

Absolutną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do względnie większych połaci nadaje się kosiarka elektryczna, niemniej trzeba mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych nawierzchniach trawiastych rewelacyjnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale za to jest najbardziej efektywna. Wskazane jest zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zebranej trawy, innymi słowy – maksymalnego rozdrabniania zbioru oraz rozprowadzania go na koszonej powierzchni. Jest to doskonała alternatywa do zastąpienia kompostownika i nieużywania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Do czego jest aerator i jak wpływa na pielęgnację trawnika?

Jeżeli zależy nam na gładkiej i bujnej przestrzeni trawnika, należałoby wyposażyć się w aerator. Jest to sprytne urządzenie wyposażone w zintegrowane ostre kolce (czasami napotyka się także zintegrowane metalowe rurki), które przemieszczając się po nawierzchni trawy, wbijają się w ziemię, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie zyskują więcej miejsca do rozrostu. Względnie nowym udogodnieniem są także specjalne nakładki na buty do natleniania trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje obuwie nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, napowietrzamy ją.

Jakie korzyści przynosi nam wertykulator w pielęgnacji trawnika?

Pokrewnym urządzeniem  do aeratora jest wertykulator, jednakże podstawowa różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po powierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc w większości wypadków po prostu chwasty i martwe źdźbła. Narzędzie kapitalnie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, kiedy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu przeważnie nie wygląda nazbyt wspaniale, jednakże nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi odpocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Podkaszarka jest znakomita w miejscach trudno dostępnych!

Nie wszędzie możemy dojść z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny pomiędzy skalniakami, skarpy i górki, gdzie po prostu kosiarka nie dotrze. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w pełni wystarczyć jako wyłączny robot koszący, gdyż nadaje się bezbłędnie na małe powierzchnie trawiaste. Na dodatek skosimy nią również wysokie pędy oraz trawy.

Nożyce ogrodowe i ich zastosowanie w pielęgnacji trawnika!

Czasami, przy rabatach ogrodowych czy murkach i ławkach jest tak utrudnione dojście, że pozostają kępy trawy. Z tego względu trawnik może nie wyglądać dobrze i jeśli Ci to przeszkadza, to kup manualne nożyce koszące lub w wersji elektrycznej, co znaczenie ułatwia ich użytkowanie. Za sprawą wyżej wymienionych narzędzi, możesz utrzymać swój trawnik w nienagannym i idealnie wyciętym stanie, co na pewno będzie cieszyło Twoje oko!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Dom i ogród

Kiedy nadchodzi wiosna, to przypomina nam się o pracy, która na nas czeka w ogrodzie. Aby ogród wyglądał świetnie, potrzeba sporo chęci oraz zaangażowania w obowiązki, ponieważ wiele czynności jest musi być powtarzana regularnie. Wiele osób posiada przydomowy trawnik, który należałoby systematycznie pielęgnować. W dzisiejszym wydaniu prezentujemy narzędzia ogrodowe, które pomogą nam utrzymać wspaniały trawnik! Zapraszamy serdecznie.Istotnym narzędziem w utrzymaniu trawnika w dobrym stanie, jest kosiarka!Absolutną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do względnie większych połaci nadaje się kosiarka elektryczna, niemniej trzeba mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych nawierzchniach trawiastych rewelacyjnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, k...