Basen w ogrodzie? Zapoznaj się z podstawowymi zasadami!

Basen w ogrodzie pełen zimnej wody jest rewelacyjną sprawą w gorące lato. Po powrocie do domu z pracy możecie z dziećmi spędzić wspaniałe popołudnie, kąpiąc się w chłodnej i przyjemnej wodzie. Nie ma potrzeby chodzić już na pływalnię, gdy obok stoi basen z fantastyczną wodą! Dzieciom najlepiej posłuży kąpielisko dmuchane, a dorosłym, basen głęboki na 1,5 metra. W sklepach jest tak duży wybór, że bez problemów znajdziecie odpowiedni dla siebie!

Jak prawidłowo przygotować podłoże pod basen ogrodowy?

Jeżeli wytypowałeś już basen, powinieneś porządnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś szczegółowo sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie leżą żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, należałoby nabyć stosowną matę, bądź styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość owadów, a także traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć odpowiednią pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz zażywać kąpieli. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się ogrzeje.

Zabudowa w ziemię czy może postawienie składanego basenu- który jest lepszym wyborem?

Jest to pytanie wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim znacznie tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co dodatkowo będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd oraz wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu bądź drabinka (jeżeli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie częstokroć potrzebują pozwolenia na budowę, której cena waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego systematyczne sprzątanie, jak również filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajom się z dostępnymi modelami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by wydatki te miały sens.

Jak bezpiecznie użytkować basen ogrodowy?

Basen to nie morze czy jezioro, jednak należy korzystać z niego bezpiecznie. Jeśli w domu są mniejsze dzieci, to należy się zastanowić nad mniejszym modelem, w którym istotne jest tylko pamiętanie o podłączeniu filtra oraz odłączeniu go w przypadku kąpieli bądź zbliżającej się burzy. Przy wyborze większego basenu, trzeba się zaopatrzyć w drabinkę. Będzie ona wspierała dzieci podczas użytkowania. Mogą się przytrzymać bądź chwilkę odpocząć!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Dom i ogród

Basen w ogrodzie pełen zimnej wody jest rewelacyjną sprawą w gorące lato. Po powrocie do domu z pracy możecie z dziećmi spędzić wspaniałe popołudnie, kąpiąc się w chłodnej i przyjemnej wodzie. Nie ma potrzeby chodzić już na pływalnię, gdy obok stoi basen z fantastyczną wodą! Dzieciom najlepiej posłuży kąpielisko dmuchane, a dorosłym, basen głęboki na 1,5 metra. W sklepach jest tak duży wybór, że bez problemów znajdziecie odpowiedni dla siebie!Jak prawidłowo przygotować podłoże pod basen ogrodowy?Jeżeli wytypowałeś już basen, powinieneś porządnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś szczegółowo sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie leżą żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, należałoby nabyć stosowną matę, bądź styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do bas...