Jak dokonac wyboru kamerzysty na wesele?

Kamerzysta na ślub i wesele to dziś już standard. Od stuleci ludzie starali się znaleźć wszelkie sposoby, aby zachować wspomnienia z najważniejszych momentów swojego życia. Przygotowania przed ślubem zaczynają się często z bardzo dużym wyprzedzeniem. Młoda para i jej rodzina chcą, by wszystko w tym dniu było idealne. Istotnym elementem tego planu jest także kamerzysta. Jak zatem wybrać dobrego kamerzystę? Podpowiadamy.

Wybór kamerzysty — na co zwrócić uwagę?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, jakie będzie mógł przedstawić. Istnieją różne style i techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio paru kamerzystów, ażeby móc porównać ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Z jakim wyprzedzeniem wybrać kamerzystę?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiego stylu będziecie oczekiwać. Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeżeli zaczniecie szukać później, to już nikogo nie znajdziecie. Z pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak ograniczacie sobie pole manewru oraz narażacie się na większe koszty za taką samą usługę.

Jak najlepiej przedstawić swój plan filmu kamerzyście?

Dobrze przygotowany kamerzysta winien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem oraz komputerem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, którą zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się z łatwością ustalić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie również wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu oraz przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować niesamowitą pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Jaki jest koszt filmowania wesela?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze prawidłowo zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do paru tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy także pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu wykorzystanego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, dowiedzcie się szczegółowo, co dostaniecie w ramach określonej ceny.

Po czym poznać profesjonalnego kamerzystę?

Dowiedziałeś się już, na co warto zwrócić uwagę, wybierając kamerzystę. Warto teraz na koniec odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich "specjalistów" się wystrzegać. Co powinno spowodować, że zapali się nam czerwona lampka?

Dobry kamerzysta musi filmować Was w naturalny sposób. Nie jest wskazane, kiedy osoba filmująca zamienia salę weselną w studio filmowe i próbuje reżyserować sceny, które mimowolnie młoda para i goście mają grać. Kamerzysta nie może także filmować i umieszczać w materiale scen, które są kompromitujące i niekoniecznie mile widziane na nagraniu. Jeśli w portfolio kamerzysty rzucą Wam się w oczy takie rzeczy, zrezygnujcie z jego usług.

 

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Rodzina i dzieci

Kamerzysta na ślub i wesele to dziś już standard. Od stuleci ludzie starali się znaleźć wszelkie sposoby, aby zachować wspomnienia z najważniejszych momentów swojego życia. Przygotowania przed ślubem zaczynają się często z bardzo dużym wyprzedzeniem. Młoda para i jej rodzina chcą, by wszystko w tym dniu było idealne. Istotnym elementem tego planu jest także kamerzysta. Jak zatem wybrać dobrego kamerzystę? Podpowiadamy.Wybór kamerzysty — na co zwrócić uwagę?Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, jakie będzie mógł przedstawić. Istnieją różne style i techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio paru kamerzystów, ażeby móc porównać ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. Z jakim wyprzedzeniem wybrać kamerzystę?Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiego stylu będziecie oczekiwać. Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania mniej więcej ro...