Inwestycje kryptowalutowe - garść cennych wskazówek odnośnie kryptowalut

Jeżeli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie dlatego, że zastanawiasz się, czy warto inwestować w kryptowaluty. Temat ten znajduje się na językach inwestorów już od pewnego czasu. Wbrew pozorom, elektroniczne waluty wcale nie są nowością. Szczęśliwcy, którzy zakupili swoje pierwsze coiny blisko 2010 roku, dziś mogą poszczycić się niebotycznych rozmiarów kontami. Czy w rozkwicie technologii blockchain, nadal opłacalne jest kupowanie kryptowalut w celach inwestycyjnych?

Czy warto zakupić Bitcoin?

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając silny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że obecnie powinniśmy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednomyślnie, co do ogromnych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Co analitycy mówią o Ethereum?

Nie dość, że też zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wcześniej przytoczonej waluty, aczkolwiek zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany i rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo przeważająca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko powoduje, że powinno się rozważyć nabycie tej waluty do swojego portfela.

Ripple — mniej znana kryptowaluta z dużym potencjałem

Ta kryptowaluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Ponadto od jakiegoś czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Inwestowanie w kryptowaluty — giełda czy kantor kryptowalut?

Na giełdach walut kryptograficznych można dokonywać wymiany walut fiducjarnych na te wirtualne. Kwestią, z jaka musi sobie poradzić inwestor, jest wybór odpowiedniej i wygodnej w obsłudze platformy. Jakie rzeczy warto wziąć pod uwagę:

  • wysokość opłat transakcyjnych (każda transakcja kupna-sprzedaży wiąże się z płaceniem prowizji, wyrażonej kwotowo lub procentowo, w zależności od wymienianej kwoty);
  • wolumen (ilość transakcji, jakie platforma obsługuje w ciągu dnia)
  • szybkość przetwarzania transakcji;
  • wygodne formy wpłat i wypłat;
  • możliwość włączenia dwuskładnikowego uwierzytelniania.

Każdy ma indywidualne wymagania co do aspektów, jakie go interesują. Wybór giełdy lub kantoru powinien być podyktowany tym, czy dana platforma spełnia założenia, które są dla nas ważne. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo przechowywanych środków jest tak samo ważne jak wybór strategii inwestycyjnej.

 

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 1

Jak dla mnie to niestety totalnie czarna magia. Nie mam smykałki do takich rzeczy.

2022-04-22
0 0

Arykuły w kategorii Biznes i finanse

Jeżeli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie dlatego, że zastanawiasz się, czy warto inwestować w kryptowaluty. Temat ten znajduje się na językach inwestorów już od pewnego czasu. Wbrew pozorom, elektroniczne waluty wcale nie są nowością. Szczęśliwcy, którzy zakupili swoje pierwsze coiny blisko 2010 roku, dziś mogą poszczycić się niebotycznych rozmiarów kontami. Czy w rozkwicie technologii blockchain, nadal opłacalne jest kupowanie kryptowalut w celach inwestycyjnych?Czy warto zakupić Bitcoin?Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając silny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten ...