Kompletując wyprawkę dla dziecka, nie zapomnij o niezawodnm foteliku

Fotelik Samochodowy – bo bezpieczeństwo to podstawa

Czy może dojść do sytuacji, że fotelik nie będzie pasował do Twojego samochodu? W dzisiejszych czasach istnieją profesjonalne sklepy, które zajmują się sprzedażą i dopasowywaniem fotelików dziecięcych, nie tylko pod samych pasażerów, ale także indywidualnie do samochodu. Czy da się zakupić dobry fotel bez przymiarki? Zdecydowanie nie polecamy tego robić. Chodzi tu w końcu o komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Fotelik dobieramy do wzrostu i wagi dziecka

Powinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe stosowane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być jedynie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej przystosowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko będzie rosło. Konieczne z tej przyczyny będą wymiany fotelików. Nie polecamy kupowania osprzętu zbyt dużego z myślą, że będzie nam dłużej służyć czy też używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Czym są gwiazdki w testach bezpieczeństwa?

Żaden najwygodniejszy, najbardziej komfortowy i atrakcyjny wizualnie fotelik nie będzie tak bezpieczny, jak modele, które przeszły testy zderzeniowe. Crash testy, bo o nich mowa, to nic innego jak symulacje zdarzeń wypadkowych, podczas których sprawdza się, czy fotelik jest ergonomiczny i czy chroni pasażera przed tragicznymi skutkami zderzenia. Podczas takich symulacji wykorzystuje się manekiny, które wyglądem i rozmiarem przypominają prawdziwe dzieci. Posiadają one zainstalowane czujniki w miejscach odpowiadających najbardziej newralgicznym partiom ciała. Wynik testów ocenia się w tak zwanych gwiazdkach, od 1 do 5.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 1

Fotelik to bardzo ważna rzecz, co prawda bardzo kosztowna, bo trzeba zmieniać w zależności od etapu rozwoju dziecka, ale bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu!

2022-04-14
0 0

Arykuły w kategorii Motoryzacja

Fotelik Samochodowy – bo bezpieczeństwo to podstawaCzy może dojść do sytuacji, że fotelik nie będzie pasował do Twojego samochodu? W dzisiejszych czasach istnieją profesjonalne sklepy, które zajmują się sprzedażą i dopasowywaniem fotelików dziecięcych, nie tylko pod samych pasażerów, ale także indywidualnie do samochodu. Czy da się zakupić dobry fotel bez przymiarki? Zdecydowanie nie polecamy tego robić. Chodzi tu w końcu o komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo Twojej pociechy.Fotelik dobieramy do wzrostu i wagi dzieckaPowinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe stosowane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej katego...